A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segíti a három benyújtási szakaszban most végleges formájában meghirdetett, GINOP Plusz-1.2.1-21 kódjelű pályázat.
A megjelent első, 100 milliárd forint keretösszegű felhívásban - vagyis az első szakaszban - a kérelmek 2021. július 12. és július 19. között lesznek beadhatók.
Ezt követően a további két kör 2021 októberében és 2022 januárjában várható. A vállalkozói visszajelzések alapján újdonság, hogy a pályázati űrlap kitöltése már a pályázat benyújtásának kezdete előtt 10 nappal megkezdhető lesz, amellyel így a folyamat egyszerűbbé, a benyújtás pedig gyorsabbá válhat.
Egy-egy vállalkozás 10 millió és 629 millió 300 ezer Ft között igényelhet visszatérítendő támogatást, amely bizonyos feltételek teljesülése esetén részben vagy egészben vissza nem térítendővé válik. A projekt elszámolható összköltségének maximuma a vállalkozás benyújtást megelőző, utolsó lezárt, teljes üzleti évének átlagos statisztikai állományi létszámától függ.
A projekt Budapest kivételével Magyarország egész területén megvalósítható.
A pályázat keretében olyan mikro-, kis- és középvállalkozások nyújthatnak be támogatási kérelmet, amelyek:
- rendelkeznek legalább 1 (egy) lezárt, teljes üzleti évvel
- éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző, utolsó lezárt, teljes üzleti évben legalább 3 fő volt,
- Magyarország területén székhellyel rendelkező, kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, egyéni cégek, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei,
- nem tartoznak a KATA hatálya alá.
A támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában nincs lehetőség.
Támogatható tevékenységek:
Technológiafejlesztés, beleértve a termelési és szolgáltatási, valamint infokommunikációs technológia fejlesztését, a technológiai kapacitások bővítését, valamint az üzleti felhőszolgáltatások igénybevételét is
- Infrastrukturális és ingatlanberuházás
- Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele
- Képzési szolgáltatások igénybevétele
- Eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzése
- Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása
A összesen 200 milliárd forint keretösszegű pályázat három szakaszban nyílik meg, azért, hogy a vállalkozásoknak legyen lehetőségük átgondolni fejlesztési tervüket, és felkészülten várják a pályázatok beadását. Várhatóan 1000-3000 projekt kaphat támogatást.
Támogatási kérelmek benyújtásának tervezett időpontjai:
- benyújtási szakasz: 2021. július 12. - 2021. július 19. (100mrd)
- benyújtási szakasz: 2021. október 11. - 2021. október 18. (50mrd)
- benyújtási szakasz: 2022. január 10. - 2022. január 17. (50mrd)
Az 1. szakaszban a támogatások mértéke régiónként:
- Észak-Magyarország; Észak-Alföld; Dél-Alföld; Dél-Dunántúl: 70%
- Közép-Dunántúl; Pest megye fejletlenebb települései: 55%
- Nyugat-Dunántúl; Piliscsaba, Pilisjászfalu; Pest megye fejlettebb települései: 45%
Az önerő minimuma így 30%, az igényelhető előleg 90%, (így 9 milliótól maximum 566 370 000 Ft-ig)
A végrehajtásra rendelkezésre álló idő:
A befejezésére a projekt megkezdésétől számított legfeljebb 24 hónap áll rendelkezésre.
Ha érdeklődik a pályázat iránt, a GINOP Plusz-1.2.1-21_Felhívás tervezet linken, illetve a társadalmi vita nyomán a változtatások és kérdések tekintetében a kapcsolódó Tervezői válaszok anyagból tájékozódhat.
Amennyiben eszközbeszerzésre, illetve ehhez kapcsolódó licenc, know-how beszerzésére vagy technológia fejlesztésre szeretne pályázni, kérjük, hogy a keresett termékcsoportban nézzen körül webáruházunkban, illetve forduljon tanácsadóinkhoz.